Poproč - DRNAVA 2-1 (1-1)

Na domácej pôde Poproč ničí súperov za radom. Pred troma kolami zdolali aj vynikajúci Kechnec a tak v poslednom čase slabo hrajúca Drnava nemala robiť problémy pre domácich. Avšak na začiatku zápasu a po druhom inkasovanom góle Drnava bola lepším mužstvom. Bolo to vďaka tomu že všetci hráči sa dostavili na zápas a mohli tak hrať v najsilnejšej zostave. Drnavčania za stavu 2-1 už nepustili Poproč na svoju pôlku a neskutočným tlakom ich zatláčali a dvakrát nastrelili brvno. V niektorých momentoch domáci bránili aj z jedenástimi hráčmi. Zápas rozhodval Lang, ktorý dve minúty pred koncom neodpískal jednoznačný faul na Emödiho a mal prsty aj vo víťaznom góle domácich, keď pustil ofsajdové postavenie. Okrem toho viackrát priniesol rozhodnutie s ktorým ublížil hosťom.

Drnava nastúpila taktikou neinkasovať. Ale domáci sa na začiatku nedostali do tlaku a tak si to hostia vzali do vlastných rúk. Čelovský sa z obrany vydal na útočný výlet, a po boji v rohu ihriska od Szücsa dostal nahrávku a fantastickou strelou trafil šibenicu brány. 0-1! Poproč sa po góle začal preberať ale hostia vynikajúco bránili. Po faule na Maliňáka za protesty dostal domáci útočník žltú kartu a na ihrisku začali pribúdať ostrejšie zákroky. Zaujímavý moment sa odohral v 35.min. Drnava mala zahrávať autové vhadzovanie, hráči sa rozostavili a vysunuli hore. Avšak rozhodca nepochopitelne dal loptu domácim a dvaja hráči využili že z autu neexistuje ofsajd a tak mohli ísť sami na bránu, no hosťujúci obrancovia ich bleskovo dostihli. Avšak 3 minúty pred koncom polčasu sa podarilo predsa len domácim presadiť. Domáci kapitán Lackáň sa pretlačil pred P.Kovácsa a vyrovnal. 1-1. Polčas.

Drnave sa zranil stopér N.Kovács, ktorý ani pred dvoma týždňami nedohral, tentoraz to bolo kôli zraneniu kolena. Drnava tak musela zmeniť rozostavenie, niektorí museli zmeniť svoje posty a tak Drnava hrala ofenzívnejšie. Hostia vysunuli obranu a vtedy prišiel rozhodujúci moment, Striedajúci Kuba, v takmer metrovom ofsajde dostal loptu, a skóroval z nájazdu. 2-1. Neskutočné čo sa niekedy deje na ihrisku súpera. A o pár minút útočník domácich stratil opäť nervy, keď odkopol zbytočne loptu a mal ísť pod sprchy po druhej žltej karte, no rozhodca nevylučoval. Domáci v ďalšej tridsaťminutovke nepredviedli nič, Drnava uzamkla Poproč na ich vlastnej pôlke a vytvarali si tlak. Emödiho strela letela nádherne, brankár už len očami sledoval dopad lopty, a na obrovské šťastie pre Porpoč skončilo to na brvne. Maliňák strielal tiež z podobnej diaľky, a jeho delovka opäť narobila problémy brankárovi domácich. Po centri Šoltésa sa lopta opäť obtrela o brvno a opäť s obrovským šťastím domáci oslobodili šestnástku. Rozhodca nadstavoval 2 minúty, hostia sa predierali do poslednej šance. Emödi sa zbavil obrancu ktorý ho zo zadu nakopol až tak, že chrániče sa mu vysunuli zo štucne, no nepochopiteľne rozhodca neodpískal faul. A tak Drnava i napriek skvelému kolektívnemu výkonu si nevzali ani jeden bod z hosťujúcej pôdy.